Uzyskiwanie wycen dla dywanów

Czy twój stary dywan wygląda na zmęczony i zużyty? Budujesz lub odnawiasz dom i potrzebujesz nowych dywanów? Tak czy inaczej, będziesz szukał odpowiednich ofert. Nie ma nic gorszego niż patrzeć na zakupiony byle jaki dywan, gdy kilka dni później dostajemy w ofercie ten jeden jedyny – wymarzony! Dlatego do zakupu nowego dywanu czy wykładziny należy odpowiednio przygotować.

Rodzaje dywanów

Istnieją dwa podstawowe rodzaje dywanów:

Dywany runowe są największym rodzajem sprzedaży na rynku. Są one wykonane z kępek włókna, które są ułożone pionowo. Najczęściej stosowane włókna to wełna, nylon lub polipropylen. Popularne są również mieszanki nylon/wełna.

Dywany Sizal noszą nazwę po włóknie, z którego są najczęściej wykonywane. W przeciwieństwie do dywanów włosowych, dywany sizalowe są tkane poziomo. Dywany sizalowe wykonane z odnawialnych włókien naturalnych stają się dziś coraz bardziej popularne.

Oprócz tego, że dywany włosowe są dostępne w ogromnej gamie kolorystycznej, są one dostępne w szerokiej gamie tekstur i głębokości. Przycięte (lub pluszowe) wykładziny runowe są cięte na dokładnie taką samą długość, co daje gładkie, „pluszowe” wykończenie. Dywany z okrywą włosową składają się ze skręconych kępek włókna. Mogą one mieć taką samą długość („twist cut”), aby nadać dywanom bardziej teksturowanego wyglądu niż standardowe wykładziny z okrywą włosową, lub też mogą mieć różną długość. Trzecim podstawowym stylem wykładziny runowej jest wykładzina „pętelkowa”. Dywany pętelkowe są cięte na różne długości w celu stworzenia wzorów lub mogą być łączone z wykładzinami ciętymi w celu stworzenia struktury i wzorów.

Wybór dywanu

Odporność na plamy i trwałość jest dziś wbudowana we wszystkie dywany. Jednak niektóre dywany są bardziej odporne na zużycie i uszkodzenia mechaniczne niż inne. Na przykład wykładzina z białym, pluszowym runem nie jest zalecana w miejscach o dużym natężeniu ruchu lub w ruchliwych pokojach rodzinnych, w których jest duże ryzyko powstania plam na dywanie. W przypadku obszarów o dużym natężeniu ruchu należy wybierać dywany teksturowane lub wzorzyste. Na przykład wykładzina z pętlą teksturowaną jest wykonana z pętli o różnej wysokości. Dzięki temu wykładzina jest bardziej wytrzymała, a oznaki zużycia nie pojawiają się z powodu różnych wysokości pętli. Wzorzysty dywan z runem ma przyjemny wzór kolorów nadrukowanych na nim, a różnorodność kolorów pomaga ukryć drobne plamy.

Kiedy otrzymujesz oferty na dywany, prawdopodobnie okaże się, że dwie dywany mogą wyglądać prawie dokładnie tak samo, ale jedna kosztuje znacznie więcej niż druga. Włókna, z których wykonane są dywany, mają coś wspólnego z ich ceną, ale wszystkie inne rzeczy są jednakowe, gęstość wykładziny jest największym wyznacznikiem ceny i jakości.

Uzyskiwanie wycen dla dywanów

Ostatecznie, będziesz chciał zobaczyć próbki wykładzin i radzić sobie bezpośrednio z dostawcami wykładzin, ale dobrym sposobem, aby zacząć i zaoszczędzić sobie dużo zmarnowanej pracy na nogi jest uzyskanie ofert od instalatorów wykładzin. Wypełniając formularz, należy uwzględnić następujące elementy:

  • Rozmiary pomieszczeń
  • Natężenie ruchu
  • Twój preferowany typ i styl wykładziny dywanowej
  • Czy stary dywan musi zostać usunięty, czy też nie?

Zapytaj o gęstość wykładziny

Ponadto należy przeczytać „Co trzeba wiedzieć o podkładach dywanowych” i poprosić dostawców o dostarczenie informacji i kosztów podkładów. Twój wybór podkładu dywanowego będzie miał duże znaczenie zarówno w odczuciu, jak i trwałości Twojego nowego dywanu.

Korzystając z usługi zapytania o wycenę masz pewność, że otrzymujesz oferty na dokładnie takie same specyfikacje od różnych dostawców wykładzin. Pomaga to wyeliminować zamieszanie, które często pojawia się po pierwszym indywidualnym kontakcie z dostawcami. Co więcej, usługa jest szybka, bezpłatna i łatwa w użyciu.