Jak wybrać dywanik do przedpokoju?

Jeżeli chcemy, aby czas spędzony w domu upływał nam przyjemnie musimy zadbać, aby każdy jego element był zarówno estetyczny, jak i funkcjonalny. Nie omija to dywanów, które w zależności od miejsca przeznaczenia powinny charakteryzować się określonymi cechami. Na co więc zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu dywanu do przedpokoju? Odpowiedź poniżej.

Marketingowy zgiełk

Przeciętnemu konsumentowi może być ciężko odnaleźć się wśród wszechobecnych kampanii reklamowych. Wodzeni przeróżnymi hasłami i sloganami tracimy to, co z oczu najważniejsze zarówno w przypadku dywanów, jak i innych elementów wyposażenia. Najważniejsza jest estetyka oraz funkcjonalność.

Chociaż estetyka jest uzależniona od naszych indywidualnych gustów to w przypadku funkcjonalności możemy odnaleźć wiele cech, które powinny łączyć wszystkie dywany. Przede wszystkim interesujące nas dywaniki na przedpokój muszą być:

– odporne na absorpcje zabrudzeń,

– odporne na różnego rodzaju uszkodzenia oraz deformacje,

– odporne na ścieranie.

To, czy interesujący nas dywanik będzie oznaczał się wyżej wymienionymi cechami będzie przede wszystkim uzależnione od sposobu, w jaki były tkane włókna oraz od materiału wykonania. Są to dwa podstawowe czynniki, które decydują o właściwościach każdego dywaniku do przedpokoju lub innego pomieszczenia.

Najlepszy dywan do przedpokoju

Jeżeli chcemy, żeby dywan do przedpokoju był wytrzymały i równocześnie estetyczny powinniśmy wybierać modele odznaczające się krótkim runem. Dywany tkane na płasko z krótkim runem charakteryzują się ponadprzeciętną gęstością włókien, dzięki nie przyswajają one zabrudzeń zarówno w postaci stałej, jak i płynnej. Ponadto ze względu na gęstość włókien dywan jest sztywny i nie ulega odkształceniom nawet w wyniku zamoczenia.

Tego rodzaju dywany mogą być wykonane z różnych materiałów, aczkolwiek najczęściej wybieranym zarówno przez producentów, jak i konsumentów materiałem jest polipropylen oraz jego chemicznie uszlachetnione wersje. Odnaleźć możemy również dywany arylowe lub z włókna naturalnego, jak sizal (włókno pochodzące z agawy).