Dywan – ostatni element układanki

Charakter wnętrza tworzą dodatki. Firany, poduszki czy dywan wpływają na to, jak czujemy się w naszym salonie. Czy pomieszczenie jest przytulne i eleganckie, czy zimne i nieprzyjazne? Jak wybrać dywan sznurkowy, który sprawi, że nasz pokój dzienny będzie elegancki i przytulny? 

Jak wybrać dywan, który ociepli wnętrze? 

Dywany długowłose powoli odchodzą do lamusa. Dlaczego? Przede wszystkim ich odkurzanie oraz usuwanie z nich plam nie należy do najprostszych. Czy to znaczy, że miłośnicy dywanów muszą z nich zrezygnować? 

Odpowiedzią na zapotrzebowanie na wygodne w użytkowaniu oraz przyjemne okładziny podłogowe są dywany sznurkowe. Powstają one z przędzy polipropylenowej. Jest to bardzo wytrzymałe i trwałe włókno uzyskiwane z przędzy agawy. 

Dywany sznurkowe są łatwe do odkurzania, a usunięcie z nich plamy wymaga jedynie mokrej ściereczki oraz mydła lub innego detergentu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich właścicieli czworonogów, które gubią duże ilości sierści, a po spacerach wnoszą do mieszkania piasek i błoto. 

Wybierając dywan sznurkowy warto dobrze dopasować wzór do stylu, jaki pasuje w mieszkaniu. Naturalne kolory dywanów będą idealnie komponowały się we wnętrzach skandynawskich oraz nowoczesnych, gdzie duże znaczenie ma minimalizm. Kolorowe dywany florystyczne ocieplą każdy pokój dzienny. Nowoczesny wzór roślinny pozwoli ożywić klasyczny salon i sprawi, że jego wystrój nie będzie już tak oczywisty.

Wzory geometryczne to rozwiązanie, które sprawdzi się w pokojach dziennych nowoczesnych, jak i klasycznych. Biało-czarne połączenie to idealny element dekoracyjny skandynawskich salonów, których stylistyka  dzięki kontrastowi zostanie w delikatny sposób złamana. Takie wnętrza nabierają innego charakteru. Dzięki niestandardowym rozwiązaniom salon staje się indywidualnym miejscem, które nie jest w całości podporządkowane modzie i sprawdzonym rozwiązaniom stylistycznym. Jest to ryzykowny krok, ale dobrze przemyślany sprawi, że wnętrze nabiera charakteru i jest odzwierciedlaniem mieszkających w nim osób.