Cechy dobrego dywanu dziecięcego

Decydując się na kupno dywanu do pokoju malucha, należy pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Przede wszystkim dywan musi być bezpieczny, łatwy w czyszczeniu, pasujący do pomieszczenia i wykonany z najwyższej jakości materiałów. Jak wybrać dywan dziecięcy, by spełniał wszystkie te cechy?

Dzieciaki uwielbiają być w ruchu, a ich pokój jest najlepszym placem zabaw. Aby zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo, koniecznie wybierz dywan posiadający spodnią warstwę antypoślizgową. Dywan podgumowy nie będzie się przesuwał i pozostanie na swoim miejscu nawet podczas najbardziej szalonych wariacji. Jeśli wybrany przez ciebie dywan nie posiada takiego zabezpieczenia, to nic nie szkodzi- przed położeniem go na podłogę, zabezpiecz go matą antypoślizgową.

Choć dywan shaggy wygląda uroczo i przytulnie, w pokoju dziecięcym się raczej nie sprawdzi. Unikajmy dywanów puchatych, z wysokim runem, gdyż na nich trudno poruszać się samochodzikami, a usunięcie resztek jedzenia jest o wiele trudniejsze niż w przypadku dywanów z krótkim włosiem. Dywan w pokoju dziecięcym powinien być bezpiecznym i czystym miejscem do zabawy, dlatego najlepiej sprawdzą się dywany o średniej wielkości, które można łatwo wyprać bez konieczności przestawiania mebli.

Dopasujmy dywan do wnętrza pokoju dziecięcego. Możemy wybrać dywan jednokolorowy, pasujący do ścian lub jakichś widocznych elementów jak np. ramy łóżka lub koszy na zabawki. Spokojne wnętrze ożywimy dywanem z postaciami z bajek lub we wzory. Świetnie sprawdzą się dywany z motywem puzzli, liczb, literek czy gry w klasy- rozbudzi to ciekawość dziecka i skłoni do zabawy.

Dywany lubią kumulować w sobie kurz, co z pewnością nie spodoba się alergikom. Nie musimy jednak pozbawiać wnętrza dziecięcej twierdzy tego uroczego i miłego w dotyku akcentu. Tutaj najlepiej postawić na dywan antystatyczny, który zapobiega rozmnażaniu się roztoczy, bakterii i grzybów. Wyrób z polipropylenu będzie idealnym rozwiązaniem- jest dobrej jakości, przyjemnie miękki i posłuży przez wiele lat.