Dywan w pokoju dziecięcym

Wielu rodziców bardzo poważnie podchodzi do urządzania przestrzeni dla swoich dzieci. Obecne trendy proponują, by pokojom dziecięcym nadawać bardziej elegantszy, stylowy wygląd. Powoli wychodzą więc z mody cukierkowe mebelki, kolorowe lampki oraz pstrokate ściany. A jaki dywan powinien znaleźć się w takim pokoju zgodnie z obowiązującymi trendami?

Jak wybrać dywan dla dziewczynki?

Magazyny wnętrzarskie wskazują, iż modnych obecnie jest wiele sposobów na aranżacje wnętrz. W zdecydowanej większości stawia się jednak na naturalność, prostotę i minimalizm. I nawet w doborze odpowiedniego dywanu warto te cechy wykorzystać. Dywan dla małej dziewczynki powinien być wykonany z przyjemnych, naturalnych materiałów, które nie strzępią się, a ich części nie trzeba będzie szukać po całym domu. Przytulny, ciepły dywan to idealne miejsce do zabaw, nauki oraz spędzania czasu wraz z rodzicami i przyjaciółmi.

Stonowana kolorystyka

By podkreślić, iż jest to pokój dziecięcy, można zdecydować się na dywan z typowo dziewczęcymi motywami. Delikatne serduszka, kucyki, księżniczki, motylki, misie, postacie z bajek, urocze kwiatki czy gwiazdki są jak najbardziej mile widziane na takiej dekoracji. Jednak, wielu projektantów i dekoratorów poleca wybrać inny kolor niż róż czy fiolet. Bardzo modne obecne są różne odcienie szarości, beże oraz butelkowa zieleń. Takie kolory i odcienie świetnie się wkomponują w pokoje małych dziewczynek, które urządzone są w stylu rustykalnym, boho czy skandynawskim. Takie wnętrza zdecydowanie robią obecnie furorę.

Na jaki dywan warto się zdecydować?

Niewątpliwie warto wybrać asortyment, który posłuży dzieciom przez kilka następnych lat. Dlatego jego jakość, sposób wykonania i precyzja w wykończeniu ma ogromne znaczenie. Najlepiej jest więc wybierać dywany od sprawdzonych i doświadczonych producentów takiego asortymentu, którzy tworzą swój asortyment zgodnie z nowymi technologiami i aktualnymi trendami. Taki dywan dla dziewczynki to wydatek rzędu od około 200 do 600 zł.