Czy warto wybrać dywan sznurkowy?

Dywany sznurkowe to elementy wyposażenia, które często pojawiają się w aranżacjach modnych wnętrz. Są również polecane alergikom i osobom szczególnie ceniącym sobie porządek. Dzięki swoim szczególnym właściwościom sprawdzą się w domach, w których przebywają małe dzieci i zwierzęta. Produkty z tej kategorii charakteryzuje również nieszablonowy wygląd i wyjątkowy wybór wzorów. Co warto wiedzieć o płasko tkanych dywanach i dlaczego mogą być dobrym wyborem?

Dywan sznurkowy – cechy charakterystyczne

Płasko tkane modele różnią się od zwykłych dywanów brakiem odstającego runa. Podczas kiedy standardowe egzemplarze posiadają warstwę miękkiego włosia, dywaniki sznurkowe są zupełnie płaskie. Zaplecione w ten sposób włókna tworzą zwartą powierzchnię. Takie rozwiązanie posiada wiele zalet. Przede wszystkim, w dywan z tej kategorii zabrudzenia i okruchy będą wnikały w mniejszym stopniu niż w standardowy model. Szczególnie w przypadku egzemplarzy z długim, odstającym włosiem proces czyszczenia bywa uciążliwy. Utrzymanie w czystości sznurkowych modeli nie stanowi wyzwania. Wszelkie zanieczyszczenia bardzo łatwo zebrać odkurzaczem. Ze względu na niską wagę takich dywanów, również ich trzepanie jest łatwym zadaniem. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że produkty tkane tą techniką szybko wysychają. Stosowanie w razie potrzeby czyszczenia na mokro również będzie bezpiecznym i niezbyt kłopotliwym procesem.

Płasko tkany dywan – dla kogo?

Dywany sznurkowe polecane są przede wszystkim alergikom. Ze względu na to, że kurz i drobnoustroje nie przenikają do wewnętrznych warstw, gromadzi się na nich mniej alergenów. Również łatwość regularnego czyszczenia i szybkie wysychanie sprawiają, że takie produkty doskonale sprawdzają się w mieszkaniach osób z uczuleniami. Łatwość czyszczenia i niski stopień wchłaniania brudu to argumenty przekonujące osoby posiadające zwierzęta i lubiące chodzić po domu w butach. To jedne z bardziej polecanych nakryć podłogi wszędzie tam, gdzie łatwo nanosi się piasek i błoto. Dlaczego takie dywany polecane są również do mieszkań z dziećmi? Wpływa na to możliwość ograniczenia nagromadzenia alergenów i drobnoustrojów. Ze sznurkowego produktu łatwiej będzie również wytrzepać okruszki czy poodklejać fragmenty plasteliny.

Jak dobrać odpowiedni dywan

Oferta produktów z tej kategorii to ogromny wybór różnorodnych wzorów. Wiele z nich sprawdzi się w najmodniejszych stylach aranżacyjnych. Jak wybrać dywan sznurkowy do swojego mieszkania?

We wnętrzach w stylu skandynawskim sprawdzą się osłony na podłogę w odcieniach bieli i ecru. Ze ścianami i wyposażeniem w stonowanych barwach doskonale skomponuje się dywan z kontrastowym wzorem geometrycznym. Płasko tkane dywany to również ciekawy pomysł na urządzenie pomieszczeń w konwencji boho. Tutaj również świetnie zaprezentują się modele w jasnych kolorach. Oprócz tego postawić można na żywsze barwy i etniczne motywy. Wybór tego rodzaju projektów jest bardzo duży. Sznurkowe dywany skomponują się z wyposażeniem pomieszczeń nowoczesnych i minimalistycznych. Oryginalny dodatek dopasowany do kolorów i stylu wnętrza, doskonale podkreśli jego charakter. Praktyczne i estetyczne właściwości oraz bogata oferta sprawiają, że w tej kategorii każdy odnajdzie odpowiedni produkt dla siebie.